  • 160104K100C-F
160104K100C-F
advertisement
Manufacturer No:
160104K100C-F
HK JDW NO:
192-160104K100C-F
Datasheet:
160104K100C-F
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
160104K100C-F
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
    WIRE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.157W 13.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    General Purpose
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 63
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Size Code
    5116
  • Height
    9.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm
  • Length
    13mm