  • 15KPE120CA
15KPE120CA
advertisement
Manufacturer No:
15KPE120CA
HK JDW NO:
232-15KPE120CA
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
TVS DIODE 120VWM 192.3VC AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
15KPE120CA
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Mfr
    Eaton - Electronics Division
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 175°C (TJ)
  • Series
    15KPE
  • Applications
    Telecom
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    133V
  • Power - Peak Pulse
    15000W (15kW)
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    78.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    192.3V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    120V