  • 15KPA17CATR
15KPA17CATR
advertisement
Manufacturer No:
15KPA17CATR
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-15KPA17CATR
Step5Bar-code shipping tag
15KPA17CATR
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Series
    15KPA
  • Published
    2015
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Breakdown (Min)
    18.99V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    515.4A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    29.3V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    17V