  • 15KPA110CATR
15KPA110CATR
advertisement
Manufacturer No:
15KPA110CATR
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-15KPA110CATR
Package:
P600, Axial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
15KPA110CATR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    P600, Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    15KPA
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    122.9V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    84.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    178.6V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    110V