  • 152D335X9020A2T
152D335X9020A2T
advertisement
Manufacturer No:
152D335X9020A2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-152D335X9020A2T
Package:
Axial
Datasheet:
152D335X9020A2T
Description:
3.3μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
152D335X9020A2T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTALEX®, 152D
  • Size / Dimension
    0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm