  • 152D107X0006B2T
152D107X0006B2T
advertisement
Manufacturer No:
152D107X0006B2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-152D107X0006B2T
Package:
Axial
Datasheet:
152D107X0006B2T
Description:
100μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min Polar 6μA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
152D107X0006B2T
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTALEX®, 152D
  • Size / Dimension
    0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6V
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    6μA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm