  • 150D475X0035B2TE3
150D475X0035B2TE3
advertisement
Manufacturer No:
150D475X0035B2TE3
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-150D475X0035B2TE3
Datasheet:
150D475X0035B2TE3
Description:
4.7μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min Polar 1μA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
150D475X0035B2TE3
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTALEX®, 150D
  • Size / Dimension
    0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    1μA
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm