  • 150D336X9010B2T
150D336X9010B2T
advertisement
Manufacturer No:
150D336X9010B2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-150D336X9010B2T
Datasheet:
150D336X9010B2T
Description:
33μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Polar 2μA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
150D336X9010B2T
    Select All
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    2μA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTALEX®, 150D
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    10V