  • 150D106X0060R2T
150D106X0060R2T
advertisement
Manufacturer No:
150D106X0060R2T
HK JDW NO:
874-150D106X0060R2T
Datasheet:
150D106X0060R2T
Description:
10μF ±20% 85°C-Max -55°C-Min Polar 6μA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
150D106X0060R2T
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    60V
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    60V
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    6μA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    R
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm