  • 150184J100CB
150184J100CB
advertisement
Manufacturer No:
150184J100CB
HK JDW NO:
192-150184J100CB
Datasheet:
150184J100CB
Description:
150 0.18μF Film Capacitor ±5% Axial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
150184J100CB
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.256Diax0.650L 6.50mmx16.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Additional Feature
    RATED VOLTAGE(VAC):63
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.18μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Diameter
    6.5mm