  • 14B26-SZ3B-500-04C
14B26-SZ3B-500-04C
advertisement
Manufacturer No:
14B26-SZ3B-500-04C
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-14B26-SZ3B-500-04C
Package:
Description:
MDR CAMERA CABLE 26POS M-M 5M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
14B26-SZ3B-500-04C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Number of Pins
    26
  • Insulation Material
    PVC
  • Published
    2008
  • Series
    Mini D Ribbon (MDR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Beige
  • Gender
    Male to Male
  • Voltage - Rated
    30V
  • Shielding
    Shielded
  • Style
    Bidirectional
  • Current Rating
    1A
  • Number of Conductors
    26
  • Configuration
    Centronics 26 pos Male to Male
  • Cable Type
    Round, Black
  • Wire/Cable Type
    Round
  • Wire/Cable Gauge
    28 AWG