  • 1410-G111-P2F1-S01-4.5A
1410-G111-P2F1-S01-4.5A
advertisement
Manufacturer No:
1410-G111-P2F1-S01-4.5A
HK JDW NO:
231-1410-G111-P2F1-S01-4.5A
Package:
Description:
CIR BRKR THRM 4.5A 250VAC 50VDC
Step5Bar-code shipping tag
1410-G111-P2F1-S01-4.5A
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Current Rating
    4.5A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Body Length or Diameter
    28mm
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Body Breadth
    9 mm
  • Actuator Type
    Push to Reset
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Rated Breaking Capacity
    2000 A