  • 135D256X0050F2E3
135D256X0050F2E3
advertisement
Manufacturer No:
135D256X0050F2E3
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-135D256X0050F2E3
Package:
Metal
Datasheet:
135D256X0050F2E3
Description:
25μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 4.6Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (WET) 0.001mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
135D256X0050F2E3
  • Package / Case
    Metal
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (WET)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    25μF
  • Packing Method
    TRAY, PLASTIC
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.6Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    1005mA
  • Diameter
    7.52mm
  • Length
    16.28mm