  • 135D187X0025T6E3
135D187X0025T6E3
advertisement
Manufacturer No:
135D187X0025T6E3
HK JDW NO:
866-135D187X0025T6E3
Datasheet:
135D187X0025T6E3
Description:
180μF 20% 200°C-Max -55°C-Min 2.2Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (WET) 0.002mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
135D187X0025T6E3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • HTS Code
  • Capacitance
    180μF
  • Packing Method
    TRAY, PLASTIC
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.2Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Ripple Current
    1525mA
  • Diameter
    9.91mm
  • Length
    19.46mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Metal
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (WET)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C