  • 130C-1X15FT
130C-1X15FT
advertisement
Manufacturer No:
130C-1X15FT
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-130C-1X15FT
Package:
Datasheet:
130C-1X15FT
Description:
TAPE ELECTRICAL BLACK 1"X 5YDS
Step5Bar-code shipping tag
130C-1X15FT
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mount
    Adhesive
  • Weight
    6.803886kg
  • Published
    2013
  • Series
    Scotch® 130C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Black
  • Usage
    Electrically Insulating
  • Shelf Life
    60 Months
  • Adhesive
    Rubber, Self Fusing
  • Storage/Refrigeration Temperature
    50°F~80°F 10°C~27°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Backing, Carrier
    Rubber
  • Tape Type
    Electrical
  • Temperature Range
    194°F 90°C Max
  • Length
    15' 4.6m 5 yds
  • Width
    1.00 25.40mm
  • Thickness
    0.0300 30.0mils 0.762mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
3M 4941 1
3M 4941 1" X 9"-10
3M 4941 1" X 9"-10
3M 501+ PURPLE 0.188 X 60YD
3M 501+ PURPLE 0.188 X 60YD
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 4466B 1.5
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4496W 1.5
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 0.5
3M 4496W 0.5" X 7"-25
3M 4496W 0.5" X 7"-25