  • 1248AS-H-330M=P3
1248AS-H-330M=P3
advertisement
Manufacturer No:
1248AS-H-330M=P3
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-1248AS-H-330M=P3
Package:
2-SMD
Datasheet:
1248AS-H-330M=P3
Description:
Quantity:
In Stock : 21351
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1248AS-H-330M=P3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DEM8040C
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.8A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.8A
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    168mOhm Max
  • Max DC Current
    1.8A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    2.4A
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm
  • Length
    8.001mm
  • Width
    8.001mm