  • 1210Y2500472KCR
1210Y2500472KCR
advertisement
Manufacturer No:
1210Y2500472KCR
HK JDW NO:
419-1210Y2500472KCR
Datasheet:
1210Y2500472KCR
Description:
FlexiCap™ 4700pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210Y2500472KCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    4700pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm