  • 1210Y1K50561KXR
1210Y1K50561KXR
advertisement
Manufacturer No:
1210Y1K50561KXR
HK JDW NO:
419-1210Y1K50561KXR
Datasheet:
1210Y1K50561KXR
Description:
FlexiCap™ 560pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210Y1K50561KXR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    1500V 1.5kV
  • Capacitance
    560pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm