  • 1210Y1K00122MDT
1210Y1K00122MDT
advertisement
Manufacturer No:
1210Y1K00122MDT
HK JDW NO:
419-1210Y1K00122MDT
Datasheet:
1210Y1K00122MDT
Description:
FlexiCap™ 1200pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210Y1K00122MDT
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Soft Termination, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    High Reliability, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    1200pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm