  • 1210Y1000684MXT
1210Y1000684MXT
advertisement
Manufacturer No:
1210Y1000684MXT
HK JDW NO:
419-1210Y1000684MXT
Datasheet:
1210Y1000684MXT
Description:
FlexiCap™ 0.68μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210Y1000684MXT
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.68μF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm