  • 1210Y0160392JDR
1210Y0160392JDR
advertisement
Manufacturer No:
1210Y0160392JDR
HK JDW NO:
419-1210Y0160392JDR
Datasheet:
1210Y0160392JDR
Description:
FlexiCap™ 3900pF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210Y0160392JDR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Soft Termination, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    High Reliability, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    3900pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm