  • 1210Y0100223JCR
1210Y0100223JCR
advertisement
Manufacturer No:
1210Y0100223JCR
HK JDW NO:
419-1210Y0100223JCR
Datasheet:
1210Y0100223JCR
Description:
FlexiCap™ 0.022μF 10V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210Y0100223JCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm