  • 1210R-563F
1210R-563F
advertisement
Manufacturer No:
1210R-563F
HK JDW NO:
79-1210R-563F
Package:
2-SMD
Step5Bar-code shipping tag
1210R-563F
  • Package / Case
    2-SMD
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    1210R
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.128Lx0.095W 3.26mmx2.41mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    2.67mm
  • Current Rating
    152mA
  • Inductance
    56μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    8Ohm Max
  • Max DC Current
    152mA
  • Frequency - Self Resonant
    11MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 2.5MHz
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm