  • 1210R-047J
1210R-047J
advertisement
Manufacturer No:
1210R-047J
HK JDW NO:
79-1210R-047J
Step5Bar-code shipping tag
1210R-047J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Material - Core
    Phenolic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.128Lx0.095W 3.26mmx2.41mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Depth
    2.67mm
  • Current Rating
    1.562A
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    4.7nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    50mOhm Max
  • Max DC Current
    1.562A
  • Frequency - Self Resonant
    2.7GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    40 @ 50MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Q Factor
    40
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm