  • 12103U3R9BAT2A
12103U3R9BAT2A
advertisement
Manufacturer No:
12103U3R9BAT2A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-12103U3R9BAT2A
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
12103U3R9BAT2A
Description:
U 3.9pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.49mm -55°C~125°C Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
12103U3R9BAT2A
  • Series
    U
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Feature
    Ultra Low ESR
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Capacitance
    3.9pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    2.49mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    1.27mm
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm
  • Thickness
    1.397mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C