  • 1206Y2506P80HQT
1206Y2506P80HQT
advertisement
Manufacturer No:
1206Y2506P80HQT
HK JDW NO:
419-1206Y2506P80HQT
Datasheet:
1206Y2506P80HQT
Description:
FlexiCap™ 6.8pF 250V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206Y2506P80HQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    6.8pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm