  • 1206J0160821GCT
1206J0160821GCT
advertisement
Manufacturer No:
1206J0160821GCT
HK JDW NO:
419-1206J0160821GCT
Datasheet:
1206J0160821GCT
Description:
820pF 16V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1206J0160821GCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    820pF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm