  • 12063A221JAT4A
12063A221JAT4A
advertisement
Manufacturer No:
12063A221JAT4A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-12063A221JAT4A
Package:
Datasheet:
Description:
220pF 25V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
12063A221JAT4A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Height
    0.94mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm