  • 12062A121KAT4A
12062A121KAT4A
advertisement
Manufacturer No:
12062A121KAT4A
HK JDW NO:
66-12062A121KAT4A
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
12062A121KAT4A
Description:
120pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
12062A121KAT4A
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    120pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height
    500μm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm