  • 1111Y2K00390JQT
1111Y2K00390JQT
advertisement
Manufacturer No:
1111Y2K00390JQT
HK JDW NO:
419-1111Y2K00390JQT
Datasheet:
1111Y2K00390JQT
Description:
FlexiCap™ 39pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1111Y2K00390JQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    39pF
  • Thickness (Max)
    0.070 1.78mm