  • 10MM-22.86MM-25-8815
10MM-22.86MM-25-8815
advertisement
Manufacturer No:
10MM-22.86MM-25-8815
Manufacturer:
3M (TC)
HK JDW NO:
2-10MM-22.86MM-25-8815
Package:
Description:
THERM PAD 22.86MMX10MM 1=25/PK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
10MM-22.86MM-25-8815
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Material
    Acrylic
  • Shape
    Rectangular
  • Series
    8815
  • Type
    Transfer Tape
  • Color
    White
  • Shelf Life
    24 Months
  • Adhesive
    Adhesive - Both Sides
  • Storage/Refrigeration Temperature
    72°F 22°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Backing, Carrier
    Polyester
  • Outline
    22.86mm x 10.00mm
  • Thermal Conductivity
    0.6W/m-K
  • Thickness
    0.0148 0.375mm