  • 10982-20-1-2000-004-1-TD
10982-20-1-2000-004-1-TD
advertisement
Manufacturer No:
10982-20-1-2000-004-1-TD
Manufacturer:
CNC Tech
HK JDW NO:
168-10982-20-1-2000-004-1-TD
Quantity:
In Stock : 5182
Step5Bar-code shipping tag
10982-20-1-2000-004-1-TD
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Polyphenylene Ether, Modified (mPPE)
  • Operating Temperature
    -10°C~80°C
  • Packaging
    Spool
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    300V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Jacket Color
    Red
  • Conductor Strand
    Solid
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.059 (1.50mm)
  • Length
    2000.0' 609.6m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.015 0.38mm