  • 104-P10-10A
104-P10-10A
advertisement
Manufacturer No:
104-P10-10A
Manufacturer:
E-T-A
HK JDW NO:
231-104-P10-10A
Package:
Datasheet:
104-P10-10A
Description:
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 48VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
104-P10-10A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    PCB
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Published
    2014
  • Series
    104
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    48V
  • Current Rating
    10A
  • Voltage - Rated AC
    250V