  • 103R-273J
103R-273J
advertisement
Manufacturer No:
103R-273J
HK JDW NO:
79-103R-273J
Step5Bar-code shipping tag
103R-273J
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.100Lx0.100W 2.54mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Depth
    2.79mm
  • Current Rating
    120mA
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    6.9Ohm Max
  • Max DC Current
    120mA
  • Frequency - Self Resonant
    22MHz
  • Q @ Freq
    25 @ 2.5MHz
  • Height
    1.91mm
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.91mm