  • 100AWDP3T2B4VS2RE
100AWDP3T2B4VS2RE
advertisement
Manufacturer No:
100AWDP3T2B4VS2RE
HK JDW NO:
239-100AWDP3T2B4VS2RE
Step5Bar-code shipping tag
100AWDP3T2B4VS2RE
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Surface Mount
    NO
  • Insulation Material
    POLYBUTYLENE TEREPHTHALATE
  • Actuator Material
    Brass, Chrome Plated
  • Center Contact Plating
    GOLD
  • Center Contact Material
    COPPER ALLOY
  • Terminal Material
    COPPER ALLOY
  • End Contact Material
  • End Contact Plating
    GOLD
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Series
    100A
  • Published
    2007
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Body Length or Diameter
    15.748mm
  • Body Breadth
    11.43 mm
  • Circuit
    DPDT
  • Switch Function
    On-Off-On
  • Contact Resistance
    0.01mOhm
  • Insulation Resistance
    1000000000Ohm
  • Dielectric Withstanding Voltage
    1000VRMS V
    Non-Illuminated
  • Switch Type
    TOGGLE SWITCH
  • Bushing Thread
    Unthreaded
  • PCB Hole Count
    10
  • Bushing Length
    0.22 inch
  • Body Height
    11.684mm
  • Length - Termination
    0.185 inch
  • Actuator Length
    7.62mm