  • 10073599-024LF
10073599-024LF
advertisement
Manufacturer No:
10073599-024LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
HK JDW NO:
44-10073599-024LF
Package:
Datasheet:
Description:
2 Rows Receptacle Bulk Black 24 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp Minitek® 2.00mm Polyamide
Quantity:
In Stock : 400
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
10073599-024LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Pitch
    0.079 2.00mm
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    7.1mm
  • Current Rating
    2A
  • Number of Contacts
    24
  • Housing Color
    Black
  • Insulation Resistance
    1GOhm
  • Row Spacing
    0.079 (2.00mm)
  • Note
    Contacts Not Included
  • Contact Termination
    Crimp
  • Length
    24.54mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Housing Material
    Polyamide
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Minitek® 2.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Receptacle
  • Number of Positions
    24
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C