  • 10022753-029LF
10022753-029LF
advertisement
Manufacturer No:
10022753-029LF
HK JDW NO:
44-10022753-029LF
Description:
Clincher™ Series FFC, FPC Receptacle Tray 0.100 2.54mm IDC 29 Positions Free Hanging (In-Line) Tin -65°C~105°C 2A per Contact
Step5Bar-code shipping tag
10022753-029LF
  • Operating Temperature
    -65°C~105°C
  • Number of Positions
    29
  • Current Rating (Amps)
    2A per Contact
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Total Number of Contacts
    29
  • Depth
    12.7mm
  • Current Rating
    2A
  • UL Flammability Code
    94V-0
  • Contact Resistance
    15mOhm
  • Max Voltage Rating (AC)
    500V
  • Wire/Cable Type
    Flat
  • Flat Flex Type
    FFC, FPC
  • Length
    78.49mm
  • FFC, FCB Thickness
    0.33mm