  • 1.5KE130AHR0G
1.5KE130AHR0G
advertisement
Manufacturer No:
1.5KE130AHR0G
HK JDW NO:
799-1.5KE130AHR0G
Package:
DO-201AA, DO-27, Axial
Datasheet:
1.5KE130AHR0G
Step5Bar-code shipping tag
1.5KE130AHR0G
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    124V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    8.7A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    179V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    111V
  • Unidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    DO-201AA, DO-27, Axial
  • Supplier Device Package
    DO-201
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ