  • 0TLN035.T
0TLN035.T
advertisement
Manufacturer No:
0TLN035.T
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-0TLN035.T
Package:
Cartridge, Non-Standard
Datasheet:
0TLN035.T
Description:
FUSE CRTRDGE 35A 170VDC NON STD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0TLN035.T
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 0TLN035.T.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Holder
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Cartridge, Non-Standard
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    POWR-GARD® TLN
  • Size / Dimension
    0.811Diax3.000L 20.60mmx76.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Clip
  • Type
    Electrical
  • Applications
    Telecom
  • Voltage - Rated DC
    170V
  • Current Rating (Amps)
    35A
  • Current Rating
    35A
  • Approval Agency
    CE, UR
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Cartridge
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    100kA
  • Length
    76.2mm