  • 0MIN010.MXGLO
0MIN010.MXGLO
advertisement
Manufacturer No:
0MIN010.MXGLO
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-0MIN010.MXGLO
Package:
Blade, Miniature
Datasheet:
0MIN010.MXGLO
Description:
0MIN010.MXGLO datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 814
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0MIN010.MXGLO
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Bolt, Holder
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Blade, Miniature
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MINI®
  • Size / Dimension
    0.429Lx0.150W x 0.346 H 10.90mmx3.80mmx8.80mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Red
  • Voltage - Rated DC
    12V
  • Depth
    3.81mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    10A
  • Voltage - Rated AC
    32V
  • Approval Agency
    SAE, UL
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Automotive
  • Circuit Protection Type
    ELECTRIC FUSE
  • Height
    8.7884mm