  • 0MEG150.XP
0MEG150.XP
advertisement
Manufacturer No:
0MEG150.XP
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-0MEG150.XP
Package:
Auto Link
Datasheet:
0MEG150.XP
Description:
0MEG150.XP datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 3
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0MEG150.XP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Bolt
  • Mounting Type
    Bolt Mount
  • Package / Case
    Auto Link
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MEGA®
  • Size / Dimension
    1.149Lx0.770W x 0.390 H 29.20mmx19.50mmx9.90mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Orange
  • Voltage - Rated DC
    32V
  • Current Rating (Amps)
    150A
  • Current Rating
    150A
  • Voltage - Rated AC
    32V
  • Response Time
    Slow Blow
  • Fuse Type
    Automotive
  • Height
    9.906mm
  • Length
    68.58mm
  • Width
    10.67mm