  • 0ADKC5000-BE
0ADKC5000-BE
advertisement
Manufacturer No:
0ADKC5000-BE
Manufacturer:
Bel Fuse Inc.
HK JDW NO:
106-0ADKC5000-BE
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
0ADKC5000-BE
Description:
0ADKC5000-BE datasheet pdf and Fuses product details from Bel Fuse Inc. stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 4485
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0ADKC5000-BE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    5mm x 20mm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    0ADKC
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Current Rating (Amps)
    5A
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Approval Agency
    cURus
  • Response Time
    Slow Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Ceramic
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    200A AC 300A DC