  • 0925R-181H
0925R-181H
advertisement
Manufacturer No:
0925R-181H
HK JDW NO:
79-0925R-181H
Step5Bar-code shipping tag
0925R-181H
  • Diameter
    2.41mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.41mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Current Rating
    585mA
  • Lead Length
    38.1mm
  • Inductance
    180nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    130mOhm Max
  • Max DC Current
    585mA
  • Frequency - Self Resonant
    375MHz
  • Q @ Freq
    49 @ 25MHz