  • 09238RA-24P-GA-00
09238RA-24P-GA-00
advertisement
Manufacturer No:
09238RA-24P-GA-00
HK JDW NO:
567-09238RA-24P-GA-00
Package:
Datasheet:
09238RA-24P-GA-00
Description:
FAN AXIAL 92X38.4MM 24VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
09238RA-24P-GA-00
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    09238RA
  • Size / Dimension
    Square - 92mm Lx92mm H
  • Feature
    Auto Restart
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    22.08W
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.920A
  • Ingress Protection
    IP69K - Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof
  • Lifetime @ Temp
    100000 Hrs @ 25°C
  • RPM
    6700 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    141.3 CFM (3.96m3/min)
  • Noise
    61.0 dB
  • Voltage Range
    14V~27.6VDC
  • Static Pressure
    1.040 in H2O (258.0 Pa)