  • 0805YG225ZAT4P
0805YG225ZAT4P
advertisement
Manufacturer No:
0805YG225ZAT4P
HK JDW NO:
66-0805YG225ZAT4P
Package:
0805
Datasheet:
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 80% 0805
Step5Bar-code shipping tag
0805YG225ZAT4P
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    80%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    Y5V
  • Length
    2.01mm