  • 0805Y2001P60HQT
0805Y2001P60HQT
advertisement
Manufacturer No:
0805Y2001P60HQT
HK JDW NO:
419-0805Y2001P60HQT
Datasheet:
0805Y2001P60HQT
Description:
FlexiCap™ 1.6pF 200V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805Y2001P60HQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • Feature
    High Q, Low Loss, Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    1.6pF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm