  • 0805Y2000100JQT
0805Y2000100JQT
advertisement
Manufacturer No:
0805Y2000100JQT
HK JDW NO:
419-0805Y2000100JQT
Datasheet:
0805Y2000100JQT
Description:
FlexiCap™ 10pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805Y2000100JQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    FlexiCap™
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Q, Low Loss, Soft Termination
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    10pF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm