  • 0805PS-333KLB
0805PS-333KLB
advertisement
Manufacturer No:
0805PS-333KLB
HK JDW NO:
3194-0805PS-333KLB
Package:
0805
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 219
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
0805PS-333KLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 6 hours ago)
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    65°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Inductance
    33 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    280mA
  • Frequency - Self Resonant
    17MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    25
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    160mA
  • Q Factor
    25
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    3Ohm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    33 µH
  • RMS Current (Irms)
    280mA
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 1 MHZ
  • Height
    2mm
  • Length
    3.38mm
  • Width
    3mm