  • 0805J5000150GAR
0805J5000150GAR
advertisement
Manufacturer No:
0805J5000150GAR
HK JDW NO:
419-0805J5000150GAR
Datasheet:
0805J5000150GAR
Description:
15pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805J5000150GAR
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    15pF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm