  • 0805J0506P20BQT
0805J0506P20BQT
advertisement
Manufacturer No:
0805J0506P20BQT
HK JDW NO:
419-0805J0506P20BQT
Datasheet:
0805J0506P20BQT
Description:
6.2pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805J0506P20BQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    6.2pF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm